Cesta k rozhodnutí stavět

Když jsem byl malej kluk a bydlel jsem v malém městě, kde téměř nic nebylo, toužil jsem po tom, že až budu dospělý, budu bydlet v nějakém velkoměstě. Ale jak šel čas, moje hodnoty se začaly měnit. Po studiu na škole v Pardubicích, jsem si koupil byt v blízkém městečku těsně u lesa. Ale nebylo to ono, tak jsem si časem pořídil chalupu. Měl jsem zahrádku, kde jsem si mohl něco vypěstovat, ale jen o víkendu, v týdnu rostl plevel a nějaké rostliny bez zálivky akorát zhořkly. A také převážení věcí sem a tam byla ztráta času a otrava.

Poté jsme došli k rozhodnutí, že si koupíme pozemek, kde postavíme náš dům. Nároky na pozemek byly dojezdová vzdálenost do Pardubic, pozemek cca 2000 m2. První pozemek, který se nám líbil byl blízko místa, kde aktuálně bydlíme, velký za přijatelnou cenu a byl i relativně blízko Hradce Králové. Než jsme se však rozhoupali, byl pozemek prodaný. Zpětně nás to nemrzí, pozemek sousedil s polem, postřiky a pyl z řepky by nám radost nedělali. Druhý pozemek, na který jsme se jeli podívat, byl pro nás ten vhodný. Pozemek je na kraji CHKO Železné hory a  je o rozměrech 1782m2. Elektřina, voda, kanalizace a plyn jsou na hranici pozemku, jen CETIN tu chybí. Ten mi vede na kraji pozemku, ale je to jen propoj mezi městy a mně k tomu nedovolí se připojit. V tu dobu tu stál jen jeden dům, tak výhled do dáli byla nádhera (no dnes už je tu zastavěno a ten výhled už není). Dvě řady domů, kde dříve byla louka. My máme pozemek blíže k lesu, takže jen přejdu silnici za svým pozemkem a jsem v lese. V lese se dá naběhat/najezdit několik km bez toho, abych vjel na nějakou silnici, což je úplně super. Žádné pole v blízkosti, jen louka za řadou domů. Školka a škola do páté třídy ve vesnici.
Neváhali jsme tedy a pozemek zarezervovali, vyřídili hypotéku a v září 2015 byl pozemek náš. Další úkol byl prodat chalupu, abychom měli chechtáky na stavbu.