Padají štíty, něco si přej

Nadpis vypadá docela jako sranda. Ale když jsem uviděl tu hromadu bylo to na odstřel.

V neděli 23. září jsme vyjeli s rodinou na stavbu a foukal docela silný vítr. A zedníci co byly ob pozemek vedle, na nás křičeli ať nestojíme dole pod štítama, že se jim zdá, jak kdyby se hýbali. Pak říkali, že v noci má foukat ještě víc tak, aby to nespadlo. Prvně jsem to bral jako, že si ze mě dělají srandu a nebral to vážně. Ale všude na internetu upozornění, jaká má být vichřice. Tak jsem psal příbuznému jestli to může spadnout. Jasně to spadne, jestli to není spojený ještě vaznicí. A spánek už byl jen o tom jestli to teda spadne nebo ne. Tím, že bydlíme na kopci to tu fučelo jako blázen. Ráno jsem před prací ještě vyrazil na stavbu, po cestě moc zlámaných větví nebylo, tak mě to uklidňovalo. Ale jak jsem přijížděl k naší čtvrti jsem jen čekal, kdy zahlídnu naše štíty. Až jsem přijel přímo s výhledem na náš dům a štíty pryč. Takový hrozný pocit, projíždělo v hlavě co s tím. Od myšlenek jak to nic není až po myšlenky že to prodám. Prošel jsem rychle stavbu udělal pár fotek a musel jet do práce, nemohl jsem tam být, psychicky zničen. Pak obvolal stavitele, že to budu potřeba postavit znovu a i projektantovi. A oni měli dotaz a co strop? Tak jsem tam musel zajet znovu, nedali mi to, protože jsem prošel jen rozmlácený cihly, ale zkontrolovat strop mě v ten moment nenapadlo. Tak jsem tam zajel a strop pořádně prošel. Naštěstí byl v pořádku.

Následně přišel důležitý úkol, vyřešit to s pojišťovnou. Pojistku jsem si naštěstí zařídil kvůli zahradní boudě, kde je sekačka a další nářadí. S názorem co by se stavbě přeci jen stalo, jsem stavbu pojišťovat nechtěl. Naštěstí jsem musel pojistit hlavní budovu(stavbu) a k ní připojistit doplňkovou stavbu, jinak to nešlo.

Z pojišťovny přijel znalec, který prošel se mnou škody. Nechala se udělat CN prací na znovu postavení včetně úklidu. A tu pojišťovna včetně DPH proplatila. Děkuji Kooperativa za férové jednání a záchranu při takové těžké situaci.