Základová deska

S očekáváním stavební ohlášky jsem poptával firmy na hrubou stavbu. Většina mě odkazovala na začátek stavby další rok nebo nabízela nesmyslně vysokou cenu. Už jsem vážně uvažoval, že tu desku nějak zbouchám. Měl jsem totiž většinu zboží poptanou, ale v tom se mi povedlo za přijatelnou cenu sehnat firmu, co mi to postaví a může dokonce začít hned.

Do 3 dnů od plácnutí přijel geodet a zaměřil budoucí rozměry domu. Odpoledne přijel bagrista, který vykopal základy s pomocí chlapů a ti celou dobu přeměřovali s nivelákem hloubku základů a i šířku základů.

Další den chlapi vyčistili základovou spáru, položili zemnící pásek. Nakonec připravili prostupy pro kolektor TČ a prostupy pro vodu.

A další den už přijela pumpa a pásy se vylily. Nakonec do pásů napíchali roxory.

Po dvou dnech přijel znovu geodet, který na pásech zaměřil přesně rohy domu. Vyskládali ZB ve 3 řadách o šířce 30 cm, které provázali roxory. Následně připravili prostupy pro kanalizaci a ještě protáhli prostupy pro elektro, které jsou vyvedeny pro ZB. ZB se opět vylilo pumpou.

Poté připravili kanalizaci, kterou zasypali prachem z lomu. A následně už zavezli kousek nižší části zbytky hlíny, kterou udusali žábou. Následovalo navezení stěrku, který se hutnil. Nakonec se položili kari sítě 100x100x6 a provedlo šalování desky z OSB desek. Tentokrát se beton pustil přímo z mixu a beton lopatami roztahali po desce.

Večer jsem desku jel zalít a málem jsem dostal infarkt. Na desce se objevily malé prasklinky. Potom co mě dozor řekl, že jestli nejsou vidět kari sítě, tak je to ok, jsem byl v klidu 😀