Zapojení elektroměrového pilíře

Během března už jsme očekávali, že v dubnu bude stavební ohláška, tak bylo zapotřebí mít připravenou elektro přípojku. Město bohužel připravilo jen prázdné pilíře pro elektroměry. Pilíř je zděný od výrobce Mach, což bohužel znamenalo, že má své specifické rozměry. I když jsem prohledal desítky elektroměrových rozvaděčů, žádný tam moc nepasoval. A sousedi všichni snad měli taky přímo doporučovaný rozvaděč, tak nezbylo nic jiného a připlatit si 1500,- Kč přirážku přímo výrobci, který si je nechává vyrobit na míru.

Nakoupil jsem tedy materiál: elektroměrový rozvaděč, stavební rozvaděč s proudovým chráničem, k tomu kabel 4×10 CYKY a husí krk. Zapojení bylo jednoduché, propojit dle barev z pojistkové skříně do elektroměrové skříně a nakonec ke stavebnímu rozvaděči, který jsem přilepil lepidlem k pilíři zezadu. Na radu revizáka jsem kabel schoval do husího krku a měl ho schovaný co největší část. Prý někdy vadí ČEZu distribuci, když husí krk nesahá až pod elektroměrovou desku. Následně jsem zavolal revizáka, který provedl revizi a zaslal mi ji mailem. Při revizi zjistil, že ve stavebním rozvaděči je vadný proudový chránič, ten jsem po domluvě s prodejcem zaslal zpět a obratem obdržel nový.

S revizí jsem zašel do České spořitelny a požádal o připojení. Během cca. 10 dnů mi ČEZ distribuce zapojil elektroměr a vložil pojistky do elektroměrové skříně a my mohli využívat konečně elektronářadí.