Zdění patra

Po dvou dnech od betonáže stropu, přijel kamion s příčkami a zbytkem nosných cihel. Tentokrát jsem objednal na složení jeřáb, ať se mohou cihly dát rovnou na strop. Kamioňák z toho moc štastnej nebyl, že to chceme skládat jeřábem. Nadával a divil se, že to dispečerka odsouhlasila, ale nějakým způsobem to šlo.

Docela jsem se bál, že se dají cihly na strop po dvou dnech od betonáže. Někdo tvrdil, že by se mělo počkat aspoň 10 dnů. Ale výrobce stropu, včetně dalších lidí souhlasili s umístěním cihel, klidně už den po betonáži, pokud je strop podepřený. Cihly jsme tedy raději umístili jen ke krajům stropu.

Skládání cihel neprobíhalo zrovna moc dobře. Nejdříve jeřábník majznul paletou cihel o roh stropu a poté, aby toho nebylo málo při jedné z dalších palet ťukl paletou do zdi. Naštěstí se nic nestalo. Jeřábník se divil, co plaším, nechápal jsem, moje obavy při takové ráně byly oprávněné. Raději jsem ho už nechtěl nikdy vidět. Pana Kusého s jeřábem tedy nedoporučuji.

Zedníci následně začali zdít. Rychle vyzdili vše pod věnec v 2NP, stačilo vyzdít jen 5 řad. A volají mi, ať objednám jeřáb, že nezbyly cihly pro vyzdění vikýře. Po posledních zkušenostech jsem raději přijel a večer po práci zbytek potřebných cihel nanosil.

Následně dozdili vikýř, připravili železo pro věnec a pak už mohla přijet pumpa pro vylití.

Pak jsem začal nosit cihly pro zbytek štítu. Přenosil jsem asi 3 palety(jedna paleta je 1,2 tuny). Se střechařem jsme se dohodli na výšce štítu, kde se vybetonoval minivěnec, aby se váha vaznice rozložila mezi více cihel. Střechařovi se nelíbilo udělat věnec po celém štítu, že by se to nemuselo trefit a mohlo by to překážet. Dle projektu věnec po celém štítu nebyl potřeba.

Objednal jsem i komín Skorsten (komín z pemzy), který se zatím vyzdil do výšky věnce v patře.

A já začal čekat na střechu, kdy měli započít práce koncem srpna. Dozděno bylo koncem června.