Zdění příček

Zedníci odjeli na dovolenou a střechaři měli nastoupit až za 3 týdny. Tak jsem se rozhodnul, že příčky zkusím vyzdít sám a něco ušetřím.

Začal jsem zakládat a asi za 5 hodin jsem založil sotva 5 m první řady cihel. Než člověk vychytal konzistenci, pod kterou se to nepropadne nebo opačně se to už nepovede srovnat, trvalo to nějakou dobu. Do založení zbytku příček v 1 NP to už nebylo tak hrozný a šlo to rychleji. Zakládal jsem to pomocí provázku, který jsem si nastavil dle obvodových zdí.

Zdění šlo pomalu, ale tím, že mě nic netlačilo, mi to tak nevadilo. Jen ta váha cihel, každej mazlík příčkovky váží 20 kg (500x250x115). Zdil jsem dle projektu, jen jedny dveře jsem si posunul, protože jsem zjistil, že by se mi tam nevešla rozvaděčová skříň. A to mě ve výsledku zachránilo. Když jsem se dostal k překladům, tak jsem zjistil, že překlady, kde se setkávají dvě příčky, mají být v sobě. Naštěstí jsem jedny dveře posunul a překlad je aspoň 9,5 cm na zdi, místo správně požadovaných 11 cm. U posledních šárů jsem ponechal cca. 2 cm prostor mezi zdí a stropem. Tuto mezeru jsem následně vypěnil.

Když jsem dozdíval příčky v patře, už jsem dostal zprávu od střechařů, že nejde řezat dřevo, že tropické teploty to nedovolují. Tak jsem pod domluvě začal zdít příčky i v patře, tentokrát místo provázku jsem zkoušel s laserem, minimálně na rovnání cihel na správnou výšku to usnadnilo práci.

Příčky v patře jsem dozdil tak, aby se tam daly dát překlady. A zbytek, že dozdím po střeše.

Mezitím jsem ještě zatáhnul lepidlem zdi v přízemí, kde budou předstěny, aby tam náhodou neprofukovalo, až se bude dělat blowdoor test.